Ziyaretçi Rehberi
30 Haziran 2022

Ziyaretçilerin Uyması Gereken Kurallar


 1. Ziyaret hafta içi her gün 12:00 -14:00 saatleri arası ve hafta sonu 18:00 -19:00 saatleri içerisinde yapılır.
 2. Oda başına en fazla 4 ziyaretçi kabul edilir. Ziyaretlerin 15 dakikaya geçmeyecek şekilde yapılmasına özen gösterilmelidir.
 3. Özellikli servislerde (Yoğun Bakım, Yenidoğan, Enfeksiyon,  gibi) ziyaret için belirlenmiş sabit günler olmayıp ilgili hekimin izni dahilinde ziyaret yapılabilir.
 4. Hastanın durumu ile ilgili bilgi almak isteyen hasta ziyaretçileri hastanın doktoru, hafta sonları doktoru bulunmaz ise nöbetçi hekim ile bağlantı kurabilir.
 5. Hasta açısından sakıncalı olabilecek durumlarda ziyaret doktor iznine bağlıdır.
 6. Hasta odalarına çiçek kabul edilmez.
 7. Hasta ameliyata girdiği andan itibaren ziyaretçilerin odalarda kalması yasaktır.
 8. Ameliyat sonrası yoğun bakıma alınan hastaların odaları boşalmış dahi olsa ziyaretçiler odada kalamazlar.
 9. Ziyaret saatlerinin dışında 1. derecede yakınlarının hasta ziyaret isteği karşısında katlar için hastanedeki sorumlu yöneticiden izin alınarak görüşülebilir.
 10. Ameliyat sonrası tıbbi açıdan bir sakınca yok ise en fazla 2 yakını kata çıkabilir. Bunun gerçekleşmesi için hastanın doktoru ile konuşularak onay alınır.
 11. 8 (sekiz) yaş altı çocukların ziyarete getirilmesi yasaktır.
 12. Nezle, soğuk algınlığı gibi bulaşan hastalıkların varlığında hasta ziyaretleri sakıncalıdır.
 13. Ziyaret öncesi ve sonrası ellerin yıkanması önerilir.
 14. Hasta yataklarına oturmak ve hasta başındaki cihazlara dokunmak yasaktır.


Özellikli Birimler Ziyaret Kuralları


Doğumhane: Ziyaret yasaktır.

Ameliyathane: Ziyaret yasaktır.

Erişkin Yoğun Bakım: Hastaların kritik özel durumlarından dolayı ziyaretçi girişi yasaktır; ancak yoğun bakım sorumlu hekiminin onayı doğrultusunda yoğun bakım koşulları ve hastanın durumu uygunsa sadece hastanın birinci dereceden yakını 1 kişi ziyaret amaçlı içeriye alınabilir. Hasta yakınlarına her gün saat 11:30ile 13:30 da bilgi verilir,  Gün içinde hastanın klinik durumunda değişiklik yasandı ise hasta yakini tekrar bilgilendirilir.

Yenidoğan Yoğun Bakım: Ziyaretçi girişi yasaktır; ancak yoğun bakim sorumlu hekiminin onayı doğrultusunda yoğun bakim koşulları ve hastanın durumu uygunsa sadece hastanın birinci dereceden bir yakini 1 kişi, ziyaret amaçlı içeriye alınabilir. Emzirme saatinde anne içeriye alınır.